MUSTELA SUNCARE SPF50 CREAM 40ML

695 ден

9 на залиха

Колекција за сончање со SPF50+

9 на залиха

Шифра: 1432584 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Колекција за сончање со SPF50+ за заштита на чувствителната бебешка и детска кожа од сонце. Mustela Sun care линијата е погодна за сите типови кожа, вклучувајќи ја и кожата многу чувствителна на сонце, склона кон алергии и атопичната кожа со егземи. Комбинација на органски и минерални филтери ја прави ефикасана против UVB и UVA зрачењето. Специјална формулација без TiO2која добро се поднесува, без додадени бои и мириси, стабилна и отпорна на вода и пот. Пријатната текстура која лесно се размачкува, не остава бели трагови и не ги иритира очите. Се употребува од самото раѓање (0+).

Начин на употреба:Се нанесува на лице и тело 20 минути пред кожата да се изложи на сонце. Се повторува по потреба, во интервали од неколку часа, а најдобро е и после капење и бришење.