NISITA MAST ZA NOS 10G

385 ден

4 на залиха

Низита мастта за нос се користи при сува носна слузница.

4 на залиха

Шифра: 1421309 Категории: ,

Опис

Низита мастта за нос се користи при сува носна слузница. Како помошна терапија за затнат нос, за чистење и навлажнување на носната слузница. Не содржи конзерванси. Може да го користат возрасни деца и доенчиња. Препорачана дневна доза е 1цм на секоја ноздра неколку пати на ден како и пред спиење.