NOW SELENIUM 100MCG X 100TBL

715 ден

2 на залиха

Селенот е есенцијален минерал што природно го има во морската храна.

2 на залиха

Шифра: 1428112 Категории: ,

Опис

Селенот е есенцијален минерал што природно го има во морската храна. Може да го намали ризикот од одредени видови рак. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 капсула дневно со чаша вода.