NW. MAGNEZIUM DIREKT 375MG + B + C KESI X 20

280 ден

6 на залиха

Додаток во исхраната кој содржи магнезиум 375мг, витамини од групата Б, C и цинк.

6 на залиха

Шифра: 1422204 Категории: ,

Опис

Додаток во исхраната кој содржи магнезиум 375мг, витамини од групата Б, C и цинк. Се применува при недостаток на магнезиум во организмот со што овозможува оптимална количина во организмот. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 ќесичка дневно директно во уста.