OPERIL 0,5MG/1ML SPRAY – ВОЗРАСНИ

255 ден

20 на залиха

Содржи оксиметазолин хидрохлорид кој брзо делува.

20 на залиха

Шифра: 1435220 Категории: ,

Опис

Содржи оксиметазолин хидрохлорид кој брзо делува на стеснување на крвните задови во носната слузница и го сопира лачењето на секретот од носот. Препорачана доза за деца над 7 години и возрасни е 3 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.