OPERIL P 0,25MG/1ML QUTTS. – ДЕЦА

200 ден

6 на залиха

Содржи оксиметазолин хирдохлорид кој брзо делува.

6 на залиха

Шифра: 52868 Категории: ,

Опис

Содржи оксиметазолин хирдохлорид кој брзо делува на стеснување на крвните ѕидови во носната шуплина и го сопира лачењето на секретот од носот. Препорачана дневна доза за деца од 2 до 7 години е 3 пати на ден по 1-2 капки во двете ноздри.