OPERYL P 0,25MG/1ML SPRAY – ДЕЦА

250 ден

10 на залиха

Содржи оксиметазолин хирдохлорид кој брзо делува.

10 на залиха

Шифра: 979323 Категории: ,

Опис

Содржи оксиметазолин хирдохлорид кој брзо делува на стеснување на крвните ѕидови во носната шуплина и го сопира лачењето на секретот од носот. Препорачана дневна доза за деца од 2 до 7 години е 3 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.