PLIVIT C 500MG TBL. X 60

210 ден

6 на залиха

Една таблета содржи 500мг аскорбинска киселина.

6 на залиха

Шифра: 1426251 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 500мг аскорбинска киселина. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 таблета дневнно со чаша вода.