PROTEGO VITAMIN D3 4000IU CAPS. X 60

400 ден

1 на залиха

Една таблета содржи 4000IU еквивалентно на 100 микрограми холекалциферол. 

1 на залиха

Шифра: 1425743 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 4000IU еквивалентно на 100 микрограми холекалциферол. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 капсула дневно по јадење, најчесто навечер.