SEPTANAZAL SPRAY – ЗА ДЕЦА

200 ден

25 на залиха

Содржи ксилометазолин хидрохлорид и декспантенол.

25 на залиха

Шифра: 1420856 Категории: ,

Опис

Содржи ксилометазолин хидрохлорид и декспантенол. Ксилометазолинот брзо ги стеснува крвните садови во носната слузница и лачењето на секрет. Декспантенолот овозможува заздравување и ја штити носната слузница. Препорачана дневна доза за деца од 2 до 7 години е 3 пати на ден по 1 прскање во двете ноздри.