SINOMARIN ADULTS 2,3% SPRAY 125ML

420 ден

3 на залиха

Хипертоничен раствор на морска вода во облик на спреј.

3 на залиха

Шифра: 1429835 Категории: ,

Опис

Хипертоничен раствор на морска вода во облик на спреј. Без конзерванси. Ја ослободува назалната конгестија и синусниот притисок по пририоден пат на осмоза. Наменет за секојдневна хигиена и одржување на носната слузница. Препорачаната дневна доза за деца над 12 години и возрасни е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.