URIAGE – BEBE CRADLE CAP CARE CREAM 40ML

440 ден

2 на залиха

Бебешки крем за лице и скалп против теменици.

2 на залиха

Шифра: 1430150 Категории: , Ознаки: , , , , , ,

Опис

Бебешки крем за лице и скалп против теменици.

Ги смирува благите иритации и чувството на нелагодност, помага про регулација на кожната флора и нежно ги отстранува темениците. Комбинираната ефикасност на прочистените активни компоненти и патентираниот комплекс против иритации заедно со термалната вода обезбедува брзо подобрување. Хидрирачка, лесна немрсна текстура на кремот ја подобрува еластичноста и мекоста на кожата.

Нанесете на ефектираните места на скалпот, нежно масирајте, оставете го преку ноќ и исплакнете. Избегнувајте контакт со очите. Погоден за новороденчиња. За лице и скалп.