URIFAR FORTE KESI X 14

1.130 ден

Нема на залиха

1 ќесичка содржи Д-маноза, екстракт од хибискус, екстракт од плос од вишња и витамин A.

Нема на залиха

Шифра: 1431712 Категории: ,

Опис

1 ќесичка содржи Д-маноза, екстракт од хибискус, екстракт од плос од вишња и витамин а. Хибискусот поттикнува излачување на вода од бубрезите, вишната помага во одржување на здрав уринарен тракт, витамин А придонесува за одржување на здрава слузница на уринарните патишта. Препаратот има природен вкус на јагода. Препорачана дневна доза за деца над 14 години и возрасни е 2 ќесички дневно. Содржината од ќесичката се раствара во 250мл вода, добро да се раствори се промешува и се испива целата содржина наеднаш.