VITABIOTICS ULTRA VITAMIN D 2000 IU TBL. X 96

602 ден

6 на залиха

Ultra Vitamin D 2000 IU

6 на залиха

Шифра: 1435354 Категории: ,

Опис

Ultra Vitamin D 2000 IU

Ultra Vitamin D 2000 IU таблетите се така формулирани за да обезбедат поддршка на нормална имунолошка функција на организмот и целокупно здравје и благосостојба.

Витаминот Д некогаш може да биде тешко да се добие само од сончева светлина и храната, поради што се препорачува дополнителен внес на витамин Д.

Ultra Vitamin D 2000 IU таблетите обезбедуваат витамин Д, како Д3, кој е напосакувана форма на витамин Д

Употреба: Една таблета дневно