WELEDA – SHAMPOO & BODY WASH ORANGE 150ML

495 ден

3 на залиха

Освежително, овошно бањање за најмалите.

3 на залиха

Шифра: 1427927 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Освежително, овошно бањање за најмалите.

Благ и нежен 2 во 1 чистач за осетлива кожа, специјално направен за деца. Без синтетички состојки, само слатка, свежа и овошна забава во текот на бањањето, во туба со 100% природно потекло. Остава пријатен мирис и ја прави свиленкаста косата и кожата. Дерматолошки тестирана и сертифицирана нега.

Употреба:  Нанесете мало количество шампон на мокра коса и кожа и нежно масирајте, потоа исплакнете со вода.

Состав: Вода, масло од семки од сусам, глицерин, коко-глукозид, алкохол**, дисодиум кокоил глутамат, карагенан, екстракт од портокал, екстракт од цвет од невен, ксантан гума, млечна киселина, натриум кокоил глутамат, природен мирис*, лимонен*, линалол*, бензил бензоат*, цитрал*.

*од природни етерични масла

**алкохол од природно потекло кој се користи при процесот на екстракција на билни екстракти, кои се активни компоненти во природните и органски производи на Weleda. Овој алкохол се добива со ферментирање на органски одгледани житарки, на тој начин се елиминира и потребата од користење на синтетички конзерванси. Количината на алкохол е регулирана и ја штити кожата од сушење.