WELEDA – STRECH MARK MASSAGE OIL 100ML

1.140 ден

2 на залиха

Спречува појава на стрии и ја прави кожата масна и еластична.

2 на залиха

Шифра: 1430016 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Спречува појава на стрии и ја прави кожата масна и еластична.

Делува на структурата на кожата и ја поддржува нејзината циркулација. Маслата од јојоба, бадем и пченични никулци и екстрактот од арника и помагаат на кожата да ја подобри еластичноста и го спречуваат настанувањето на стрии. Кожата станува нежна како свила, мазна и мека, додека природните етерични масла од нероли и роза со својот пријатен мирис делуваат релаксирачки. Содржи исклучиво чисти растителни масла од органско потекло. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега формулирана во соработка со стручни медицински лица.

Употреба: Користете два или три пати во текот на денот од почетокот на бременоста и за време на периодот на доење, масирајте со нежни кружни движења на кожата на стомакот, градите, задникот и бутовите.

Состав: Масло од сладок бадем, масло од јојоба, масло од пченични никулци, екстракт од цвет на арника природен мирис*, лимонен*, линалолол*, цитронелол*, гераниол*, цитрал*, еугенол*, фарнесол*.

*од природни етерични масла