WELEDA – SUNSCREEN LOTION SENSITIVE SPF50+ 50ML

860 ден

Нема на залиха

Високазаштита на сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

Нема на залиха

Опис

Високазаштита на сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

Заснована на100% не-наноминерални УВ филтри и природни масла. Обезбедува висока заштита од моментот на нанесување, а формулацијата на кремот овозможува текстурата најдобро да се задржи на површината на кожата. Минералните не-нано УВ филтри директно ги рефлектираат штетните сончеви зраци од површината, без да навлезат состојките од фотозаштитата во кожата.

Делува антиоксидативно благодарение на екстрактот од еделвајс. Сончогледовото и кокосово масло во состав ја потхрануват и зајакнуваат природната бариера на кожата. Ши путер: ја прави кожата мека и мазна. Титаниум диоксид: минерален УВ филтер.

Без мирис. Водоотпоно. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: Нанесете на целото лице и тело пред изложување на сонце. Остава бел слој на кожата така што е видливо каде имате нанесено од кремот. Повторувајте редовнонанесување на производот за да ја зачувате заштитата, после пливање, бришење со пешкир, потење. Најдобар начин да се исчисти текстурата на фотозаштита од кожата, бидејки е екстра-водоотпорна, е со Weleda Масло од невен без мирис.

Состав: Вода, триглицерид на капрична киселина, титаниум диоксид*, масло од семки од сончоглед, алкохол, глицерин, кокосово масло, естер на масни киселини, полихидрокси стеаринска киселина, несапонифицирано масло од маслинка, стеаринска киселина, екстракт од рунолист, магнезиум сулфат, лактат, хидрогенизирано масло од репка, глицерол каприлат, алуминиум оксид.

*физички минерален УВ филтер кој ги апсорбира и рефлектира како ефект на огледало УВ зраците. Како УВ филтер, титаниум диоксид е обложен со стеаринска киселина и алуминиум оксид.

Дополнителни информации

brand

Weleda