WELEDA – SUNSCREEN SENSITIVE LOTION SPF30+ 150ML

1.335 ден

1 на залиха

Висока заштита на сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

1 на залиха

Опис

Висока заштита на сонце за чувствителна кожа кај бебиња и деца.

Заснована на 100% не-наноминерални УВ филтри и природни масла. Обезбедува висока заштита од моментот на нанесување, а формулацијата на лосионот овозможува текстурата најдобро да се задржи на површината на кожата. Минералните не-нано УВ филтри директно ги рефлектираат штетните сончеви зраци од површината, без да навлезат состојките од фотозаштитата во кожата.

Делува антиоксидативно благодарение на екстрактот од еделвајс. Сончогледовото и кокосово масло во состав ја потхрануват и зајакнуваат природната бариера на кожата. Ши путер: ја прави кожата мека и мазна. Титаниум диоксид: минерален УВ филтер. Без мирис. Водоотпоно. Дерматолошки тестирана и сертифицирана природна и органска нега и кај најчувствителната кожа.

Употреба: Нанесете на целото лице и тело пред изложување на сонце. Остава бел слој на кожата така што е видливо каде имате нанесено од лосионот. Повторувајте редовнонанесување на производот за да ја зачувате заштитата, после пливање, бришење со пешкир, потење. Најдобар начин да се исчисти текстурата на фотозаштита од кожата, бидејки е екстра-водоотпорна, е со Weleda Масло од невен без мирис.

Состав: Вода, триглицерид на капрична киселина, титаниум диоксид*, масло од семки од сончоглед, алкохол, глицерин, кокосово масло, естер на масни киселини, полихидрокси стеаринска киселина, несапонифицирано масло од маслинка, ши путер, стеаринска киселина, екстракт од рунолист, магнезиум сулфат, лактат, хидрогенизирано масло од репка, глицерол каприлат, натриум капроил/лауроилактилат, алуминиум оксид.

*физички минерален УВ филтер кој ги апсорбира и рефлектира како ефект на огледало УВ зраците. Како УВ филтер, титаниум диоксид е обложен со стеаринска киселина и алуминиум оксид.