AKC (1+1) MULTIESSENCE VITAMIN D3 1000IU CAPS. X 30

220 ден

Нема на залиха

Една капсула содржи 1000IU еквивалентно на 25 микрограми холекалциферол. 

Нема на залиха

Шифра: 1435929 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Една капсула содржи 1000IU еквивалентно на 25 микрограми холекалциферол.

Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција.

Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 капсула дневно по јадење, најчесто навечер.