AKC (1+1) MULTIESSENCE VITAMIN D3 2000IU CAPS. X 30

250 ден

Нема на залиха

Една капсула содржи 2000IU еквивалентно на 50 микрограми холекалциферол. 

Нема на залиха

Шифра: 1435930 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

Една капсула содржи 2000IU еквивалентно на 50 микрограми холекалциферол.

Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција.

Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 капсула дневно по јадење, најчесто навечер.