M.M ANGINAL MAX JUNIOR SPRAY

395 ден

2 на залиха

Спреј на база на екстракти од ехинацеа, жалфија и исландски лишај, наменети за зачувување на здравјето на слузокожата на устата. 

2 на залиха

Шифра: 1430540 Категории: ,

Опис

Спреј на база на екстракти од ехинацеа, жалфија и исландски лишај, наменети за зачувување на здравјето на слузокожата на устата. Кренот на ехинацеа и жалфија придонесува за нормална одбрамбена способност на организмот и имаат благопријатен ефект на слузокожата во устата и грлото. Препорачана дневна доза за деца над 2 години е 4 апликации дневно, директно во усната шуплина.