BISOLVON QUTTS. 2MG/1ML 40ML

380 ден

1 на залиха

Активна компонента Bromheksin за третман на кашлица.

1 на залиха

Шифра: 53007 Категории: ,

Опис

Активна компонента Bromheksin за третман на кашлица, муколитик кој го раствара вискозниот секрет во дишните патишта кај акутни и хронични болести на бронхиите и белите дробови. Препорачана дневна доза за возрасни 2 пати на ден 4мл инхалационо, деца над 14 години 2 пати на ден 2мл инхалационо, деца од 6-14 години 2 пати на ден 1мл инхалационо, деца од 2-6 години 2 пати на ден по 10 капки.