BRONLES CAPS. 375MG X 30

150 ден

1 на залиха

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик.

1 на залиха

Шифра: 79405 Категории: ,

Опис

Активна компонента Carbocisteine кој е муколитик. Делува така што секретот го прави помалку леплив и го олеснува искашлувањето. Препорачана дневна доза за возрасни и постари лица 3 пати на ден по 2 капсули дневно.