COSINUS SPRAY 60ML

250 ден

10 на залиха

Спреј за нос и синуси кој помага да се отстрани вишокот на секреција од носните шуплин.

10 на залиха

Шифра: 1425040 Категории: ,

Опис

Спреј за нос и синуси кој помага да се отстрани вишокот на секреција од носните шуплин. Содржи навлажнувачки состојки и делува благо антибактериски. Формира слој на површината на мукозните мембрани-бариера против навлегување на алергиски супстанци и интензивирање на воспалението. Препорачана дневна доза за деца над 6 години и возрасни е 3 пати на ден по 1 прскање во двете ноздри.