DETRICAL 4000IU TBL. X 60

420 ден

2 на залиха

Една таблета содржи 4000IU еквивалентно на 100 микрограми холекалциферол. 

2 на залиха

Шифра: 1428205 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 4000IU еквивалентно на 100 микрограми холекалциферол. Наменет за примена како имуностимулатор за нормално фукцинрање на имунолошкиот систем, одржување на нормална функција на коските. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 таблета дневно по јадење, најчесто навечер.