DETRICAL 400IU TBL. X 60

165 ден

Нема на залиха

Една таблета содржи 400IU еквивалентно на 10 микрограми холекалциферол. 

Нема на залиха

Шифра: 1431573 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 400IU еквивалентно на 10 микрограми холекалциферол. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 4 години е 1 таблета дневно по јадење, најчесто навечер.