H.A VEGAN VITAMIN C 1500MG TBL. X 30

1.000 ден

Нема на залиха

Една таблета содржи 1500мг аскорбинска киселина со продолжено ослободување.

Нема на залиха

Шифра: 1429136 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 1500мг аскорбинска киселина со продолжено ослободување. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 1 таблета дневно заедно со храна, по можност наутро.