H.A VITAMIN D3 5000IU CAPS. X 30

945 ден

2 на залиха

Една капсула содржи 500IU еквивалентно на 125микрограми холекалциферол.

2 на залиха

Шифра: 1431851 Категории: ,

Опис

Една капсула содржи 500IU еквивалентно на 125микрограми холекалциферол. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 капсула дневно вообичаено навечер.