JAM – VITAMIN C 500MG + D3 500IU CHEWEBLE TBL. X 75

600 ден

2 на залиха

Една таблета содржи 500мг аскорбинска киселина и 500IU холекалциферол.

2 на залиха

Шифра: 1428476 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 500мг аскорбинска киселина и 500IU холекалциферол. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 1 таблета дневно се џвака директно во уста и содржината се проголтува.