JAM – ZINC 10MG TBL. X 100

350 ден

8 на залиха

Една таблета содржи 10мг елементарен цинк.

8 на залиха

Шифра: 1426708 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 10мг елементарен цинк. Цинкот помага во одржување и правилно функционирање на имунолошкиот систем, има улога во зачувуање на видот, одржување на здрави коски, заби, нокти, кожа и коса. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 таблета дневно заедно со оброк.