MAGNETRANS 375MG KESI X 20

225 ден

6 на залиха

Додаток во исхраната кој содржи магнезиум 375мг, не содржи шеќери и затоа е погоден за дијабетичари.

6 на залиха

Шифра: 1421193 Категории: ,

Опис

Додаток во исхраната кој содржи магнезиум 375мг, не содржи шеќери и затоа е погоден за дијабетичари. Се применува при недостаток на магнезиумот во организмот со што овозможува оптимална количина во организмот. Препорачана дневна доза за возрасни е 1 ќесичка дневно директно во уста.