MARISOL HYPERTONICA 0,37% 50ML

340 ден

15 на залиха

Марисол спреј за нос содржи 3,7% морска сол растворена во прочистена вода за одржување и прочистување на носната слузница.

15 на залиха

Шифра: 989433 Категории: ,

Опис

Марисол спреј за нос содржи 3,7% морска сол растворена во прочистена вода за одржување и прочистување на носната слузница. Содржи конзерванси. Наменето за примена кај деца нас 12 години и возрасни. Препорачана дневна доза е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.