MARISSIMO FORTE MINI SPRAY 50ML

325 ден

2 на залиха

Хипертоничен раствор за нос, стерилен раствор на морска вода 2,1%.

2 на залиха

Шифра: 1424078 Категории: ,

Опис

Хипертоничен раствор за нос, стерилен раствор на морска вода 2,1%. Средство за влажнење и испирање на носот. Не содржи конзерванси. Препорачана дневна доза за деца над 2 години и возрасни е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.