NISITA SPRAY ZA NOS 20ML

440 ден

Нема на залиха

1мл содржи 3,3мг натриум хлорид и 8,3мг натриум бикарбонат растворени во прочистена вода.

Нема на залиха

Шифра: 1429978 Категории: ,

Опис

1мл содржи 3,3мг натриум хлорид и 8,3мг натриум бикарбонат растворени во прочистена вода. Помга во третман на затнат нос при настинка, за чистење и навлажнување на носната слузница. Не содржи конзерванси и може да го користат возрасни, деца и доенчиња. Препорачана дневна доза за возрасни и деца е 1-2 прскања во двете ноздри 4-5 пати на ден. За доенчиња 1 прскање 4 -5 пати на ден.