NW B-COMPLEX TBL. X 100

600 ден

3 на залиха

Содржи 8 витамини од групата на Б витамини кои се неопходни за дневните потреби.

3 на залиха

Шифра: 986589 Категории: ,

Опис

Содржи 8 витамини од групата на Б витамини кои се неопходни за дневните потреби. Б-комплекс е идеална комбинација на витамини за здрава и убава кожа, обезбедување на енергијата во организмот, здрав мозок и нервен систем. Препаратот е погоден за дијабетичари.Препорачана дневна доза за возрасни е 1 таблета дневно заедно со оброк.