ORTHOMOL BEAUTY VIALS X 30

4.950 ден

1 на залиха

ORTHOMOL Beauty вијали, 30 вијали.

1 на залиха

Шифра: 1431056 Категории: , Ознаки: ,

Опис

ORTHOMOL Beauty вијали, 30 вијали.

Orthomol® Beauty е додаток во исхраната со значајни микронутриенти за кожата, косата и ноктите. Иновативната комбинација на колаген, хијалуронска киселина и Витамин-Q-10 комплекс има двоен ефек. Прво се обезбедуваат соодветни нутриенти за кожата и сврзното ткиво со што се обновува еластичноста, затегнатоста и хидратацијата. Второ, колагенските пептиди од Orthomol Beauty ги стимулираат фибробластите да продуцираат зголемена количина на колаген.

Компоненти:
Вода, концентрат од сок од портокал, колагенски хидролизат (11 %), глицерол (стабилизатор), концентрат од сок од маракуја (Passiflora edulis), лимонска киселина (закиселувач), екстракт од маслинка (Olea europaea) (0.8%), натриум L-аскорбат, натриум хијалуронат (0.6%), коензим Q10 (0.05%), калиум сорбат (конзерванс), DL-α-токоферил ацетат, цинк сулфат, натриум селенат, ацесулфам калиум и сукралоза (засладувачи), вкус, D-biotin.

Индикации:
Комбинација на микронутриенти кои делуваат благотворно на кожата, косата и ноктите. Колагенот и хијалуронската киселина се клучни за јачината и содржината на влага на кожата и сврзното ткиво. Орално внесените колагенски пептиди ги намалуват брчките, ја зголемуваат еластичноста на кожата и јас тимулираат синтезата на колаген и еластин во кожата и сврзното ткиво, додека хијалуронската киселина ја зголемува содржината на влага на кожата. Фитамин-Q10 -комплексот штити од надворешните штетни влијанија, кои предизвикуваат формирање на радикали на кислород. Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген за нормална функција на кожата. Витаминот Ц, витаминот Е, цинкот и селенот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Биотинот и цинкот придонесуваат за одржување на нормална кожа. Селенот, биотинот и цинкот придонесуваат за одржување на нормална коса. Селенот и цинкот придонесуваат за одржување на нормални нокти.

Начин на примена:
Земајте ја содржината од едно шише, подготвена за пиење (=дневна доза) секој ден со или по оброк. Добро протресете пред употреба. Препорачуваме редовна употреба на долгорочна основа, затоа што на организмот му требаат микронутриенти секој ден.