ORTHOMOL VITAL M POWDER X 30

3.300 ден

2 на залиха

ORTHOMOL VITAL M – додаток во исхраната за мажи со важни микронутриенти.

2 на залиха

Опис

Содржи микронутриенти за нервниот систем и метаболизмот што дава енергија. Обезбедува магнезиум и витамини од групата Б кои би можеле да бидат погодни кога се соочувате со малаксаност и замор. Со омега-3 масни киселини.

• Б витамини, магнезиум, омега-3 масни киселини
• Витамин Ц, Б2 (рибофлавин), Б6, Б12, фолна и пантотенска киселина, ниацин и магнезиум .
• Витамин Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), Б6, Б12, пантотенска киселина, ниацин, витамин Ц, биотин, магнезиум, јод, манган и бакар
• Витамин Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), Б6, Б12, витамин Ц, ниацин, биотин, магнезиум, бакар и јод. За нормален нервен систем.
• Витамин Ц, Е, Б2 (рибофлавин), цинк, селен, бакар и манган придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Со омега-3 масни киселини, кои главно се наоѓаат во рибиното масло. Ова се полинезаситени масни киселини, пред сè DHA и EPА.

Начин на употреба:

  • Земете ја содржината на вијалата (= дневна порција) за време или после оброк заедно со капсулите, еднаш на ден.
  • Добро протресете пред употреба.

Додатоците во исхраната не се замена за урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот.