PANTENOL LOZENG. X 20

130 ден

15 на залиха

Една пастила содржи 30мг пантотенска киселина и 50мг аскорбинска киселина.

15 на залиха

Шифра: 1423346 Категории: ,

Опис

Една пастила содржи 30мг пантотенска киселина и 50мг аскорбинска киселина. Наменет за болно грло и зарипнат глас. Безбеден за примена кај бремени и доилки. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 12 години е 1 пастла неколку пати во денот се топи директно во устата.