PROBOTA LIFE OREGANO NAZAL SPRAY 30ML

260 ден

6 на залиха

Хипертоничен назален спреј (2,3% NaCl) со органски раствор од диво оригано.

6 на залиха

Шифра: 994506 Категории: ,

Опис

Хипертоничен назален спреј (2,3% NaCl) со органски раствор од диво оригано. Доаѓа до осмотски ефект за полесно дренирање на секретот од носот, а со самото тоа и полесно намалување на отокот на носната слузница и олеснување на дишењето. Дивото оригано има антибактериско, антивирусно, антигабично и антипаразитно дејство. Препорачана дневна доза е 1-2 прскања во двете ноздри 3-4 пати на ден.