PROTEGO VITAMIN D3 1000IU CAPS. X 60

180 ден

Нема на залиха

Една таблета содржи 1000IU еквивалентно на 25 микрограми холекалциферол. 

Нема на залиха

Шифра: 1426562 Категории: ,

Опис

Една таблета содржи 1000IU еквивалентно на 25 микрограми холекалциферол. Наменет за нормална функција на имунолошкиот систем, одржување на коски и нормална мускулна функција. Препорачана дневна доза за возрасни и деца над 14 години е 1 капсула дневно по јадење, најчесто навечер.