SINOMARIN CHILDREN 2,3% SPRAY 125ML

370 ден

2 на залиха

Хипертоничен раствор на морска вода во облик на спреј.

2 на залиха

Шифра: 979270 Категории: ,

Опис

Хипертоничен раствор на морска вода во облик на спреј. Без конзерванси. Ја ослободува назалната конгестија и синусниот притисок по природен пат на осмоза. Препорачана дневна доза за деца над 12 години и возрасни е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.