SINOMARIN MINI 2,3% SPRAY 30ML

285 ден

12 на залиха

Хипертоничен раствор на морска вода во облик на спреј.

12 на залиха

Шифра: 978857 Категории: ,

Опис

Хипертоничен раствор на морска вода во облик на спреј. Без конзерванси. Ја ослободува назалната конгестија и синусниот притисок по природен пат на осмоза. Препорачана дневна доза за деца над 12 години и возрасни е 4-5 пати на ден по 1-2 прскања во двете ноздри.