VENO BALM 200ML

850 ден

2 на залиха

Мелем за проширени вени, слаба циркулација, тешки и отечени нозе. 

2 на залиха

Шифра: 1431973 Категории: , Ознака:

Опис

Мелем за проширени вени, слаба циркулација, тешки и отечени нозе. 

Билните состојки во препаратот помагаат да се ублажи болката, отокот, грчевите, тежината и заморот на нозете, мускулната напнатост предизвикана од продолжено седење, стоење или слаба циркулација. Има антиинфламаторно дејство, ги зајакнува ѕидовите на венските крвни садови, ја намалува чувствителноста и пропустливоста на капиларите, го спречува отокот, ги неутрализира грчевите, ја забрзува венската циркулација, ја зголемува циркулацијата на крвта и го намалува црвенилото во воспалените вени.

Активните супстанци ја зајакнуваат микроциркулацијата, тонусот на ѕидовите на вените, ја намалуваат пропустливоста на капиларите, го намалуваат чувството на болка, оток, температура и црвенило при воспаление на површински вени. Содржи алпски билки див костен, лисја од грозје.