VITABIOTICS DIABETONE ORIGINAL TBL. X 30

877 ден

1 на залиха

DIABETONE ORIGINAL

 

1 на залиха

Шифра: 1435345 Категории: ,

Опис

DIABETONE ORIGINAL

DIABETONE ORIGINAL e внимателно избалансираната експертска формула за поддршка на севкупното здравје и благосостојба на лицата со дијабет, која во себе вклучува 21 хранлива состојка и помага во регулирање на нивото на шеќер во крвта.

DIABETONE обезбедува цинк кој придонесува за нормален метаболизам на макронутриенти.

Употреба: Една таблета дневно