VOLTAREN EMULGEL 1% 50 GR

410 ден

10 на залиха

VOLTAREN EMULGEL 1% 50 GR

10 на залиха

Шифра: 66109 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

VOLTAREN EMULGEL 1% 50 GR

Voltaren Emulgel содржи активна супстанција диклофенак кој припаѓа на групата на нестероидни антиинфламаторни лекови (НСАИЛ). Специјално е формулиран за втријување во кожата и се употребува за ослободување од болка и ги зафаќаат зглобовите и мускулите.

Voltaren Emulgel може да се употребува за третман за :

  • повреди на мускули и зглобови
  • тендинитис
  • остеоартритис