VOLTAREN FORTE GEL 2% 50G

550 ден

7 на залиха

VOLTAREN FORTE GEL 2%

7 на залиха

Шифра: 1422085 Категории: , Ознаки: , ,

Опис

VOLTAREN FORTE GEL 2%

Voltaren Forte содржи активна супстанција диклофенак-диетиламин кој припаѓа на групата на нестероидни антиинфламаторни лекови (НСАИЛ)

Специјално е формулиран за втријување во кожата и има својство на подобро продирање во кожата.Активна супстанција делува на длабоките воспалени ткива

Voltaren Forte се употребува за ослободување од болка и намалување на воспалние и оток при многубројни болни состојки кои влијаат на зглобовите и мускулите

Употреба: Нанесете Voltaren Forte 2% гел два пати на ден (наутро и навечер) со триење на погодената област.