XIBIZZ JAO GEL 40ML

230 ден

Нема на залиха

Xibiz Jao гел – ефикасно ја смирува воспалената и иритирана кожа, по убоди од комарци, изгореници, бричење, депилација.

Нема на залиха

Шифра: 1421264 Категории: , Ознаки: ,

Опис

Xibiz Jao гел – ефикасно ја смирува воспалената и иритирана кожа, по убоди од комарци, изгореници, бричење, депилација.

Синергистичкиот ефект на хамамелис, камилица и нане го намалува црвенилото, осипот, чешањето и првутењето на кожата на местото на примена. Екстрактот од хамамелис има адстригентно, противвоспалително и регенеративно дејство, додека тинктурата од камилица дејствува смирувачки на кожата. Нането дава пријатно чувство на разладување и ја намалува болката која се јавува како последица на кожна иритација. Xibiz Jao гелот содржи пантенол и алантоин кои ја стимулираат епителизацијата и регенерацијата на оштетената кожа.

Се препорачува при:

  • Убоди од комарци и останати инсекти
  • Изгореници
  • Прекумерно сончање
  • Бричење, депилација и епилација
  • Контакт со растенија
  • Зголемено потење
  • Изгореници од медузи