ALPINE BALM 200ML

850 ден

7 на залиха

Маст од алпски билки против болки. 

7 на залиха

Шифра: 1431972 Категории: , Ознака:

Опис

Маст од алпски билки против болки. 

Германски производ од природно потекло направен според традиционален рецепт од внимателно избрани лековити билки од алпскиот регион, а најважни се: нане, рузмарин, масло од бор, ментол, еукалиптус. Широко се користи за решавање на проблеми како што се ревматски заболувања, слаба циркулација, вкочанетост и намалување на болката во различни делови на телото, особено во грбот, рамената, вратот и нозете.

Се користи само за надворешна употреба, лесно втријте со кружни движења на кожата.